STROM ŽIVOTA

Naše tělo, každým okamžikem našeho života, absorbuje do sebe prostřednictvím stravy, dýcháním a celkovou činností, částečky organického i neorganického původu, prach, roztoče, parazity a různé plísně.

Se zhoršováním životního prostředí, ve kterém žijeme a každodenním stresem, který prožíváme, jsou jednotlivé orgány našeho těla v neustálé pohotovosti a likvidují tyto nežádoucí toxiny, které pomalu a jistě zabíjí naše tělo a tím nám zkracují náš aktivní život. Obranný val, který bojuje s cizími elementy se nazývá imunitní systém. Pro člověka je nejdůležitější tento jedinečný obranný systém udržovat v co nejlepší kondici a posilovat ho formou kvalitní stravy, zdravotní péče, cvičením, odpočinkem, meditacemi. Významným způsobem můžeme pomoci našemu imunitnímu systému vitamíny, bylinami a jinými minerály. To vše jsou složky, které naše tělo potřebuje k tomu, aby dobře zvládalo boj s toxiny a jinými spouštěči Apoptózy, které ohrožují naše zdraví. Proto společnost NATURAMEDICIN sestavila šest základních biologicky aktivních doplňků stravy, které jsou složeny z bylinek celého světa tak, aby rychle a cíleně pomohly imunitnímu systému nastolit zdravotní rovnováhu v těle člověka.

Vycházíme ze čtyřech směrů, které nás formují a ovlivňují v cyklech našeho bytí, obrozování i ničení:   

  • Živly
  • Smysly
  • Prvky
  • Elementy

Nyní si k jednotlivým směrům něco malého řekneme:

ŽIVLY, kam patří  Oheň, Země, Kov a Voda.  Živly, které všichni dobře známe.

SMYSLY, což jsou Zrak, Čich, Hmat, Chuť, Sluch. Smysly nás ovlivňují od doby našeho narození. Umožňují nám, vnímat své okolí, to, co jíme, jak se rozvíjíme, co vnímáme a formují nás jako osobnost. Na základě zkušeností jsme přidali třetí úroveň.

PRVKY, které nám v současnosti významně ovlivňují naše zdraví, jsou Strava, Psychický stav, Životní prostředí, Náchylnost k nemocem, Genetika.

ELEMENTY,  dle čínské medicíny, kam patří Strom (dřevo), Země, Voda, Oheň a Kov.

Tuto soustavu čtyřh směrů jsme nazvali  „Stromem života.“  Až lidé začnou osidlovat Mars a jiné planety, budou definovány další vlivy, které budou ovlivňovat zdraví člověka.

Vždy nejúčinnější léky a doplňky stravy budou složeny z bylinek a dalších rostlin, které nám naše matka Země dává.

Naši předci k očistě těla používali hlavně byliny. Kombinace různých metod používali tisíce let. Nejvíce se jim osvědčilo dodržovat půst, žvýkat, či pít různé byliny, které nacházeli ve svém okolí, ale také jíst i určité druhy zeminy.

Dávní předci, žijící v kmenech měli svého kouzelníka, který zaháněl zlé duchy, léčil nemocné, žehnal před lovem, ale i před bojem s jiným kmenem. Kouzelník byl člověk, který neustále poznával své okolí. Snažil se přijít na to, proč po jedné bylině člověk zemře a proč po jiné bylině se mu uleví od bolesti a jiných zdravotních problémů. Používal všechny byliny a prvky, co mu dávala příroda.

V dnešní době kouzelníky nahradili vědecké týmy, které zkoumají účinky jednotlivých bylin a hledají léky, které nám lidem pomáhají. Ano, máme přístroje, nástroje a robotická centra, které jsou supermoderní a kde lékaři operují člověka až se nám laikům tají dech. Ano, jsou to novodobí kouzelníci, kteří pomáhají a přesto, když si s těmito lidmi povídáte, zjistíte, jak moc si váží přírody samotné a jak jsou pokorní vůči ostatním a jak moc si váží lidského života.

Každé jaro, lidský organismus, nás sám požádá o očistu našeho těla. Různá náboženství dodržují půsty, někdo drží hladovky a někdo používá k pročištění svého těla různé postupy a stravu.

Jedno pořekadlo říká: ,,Řekni mi co jíš a já Ti řeknu, jakým jsi člověkem“.

 

Na území východní i jižní Afriky se zrodilo lidstvo. Nejznámější nálezy ostatky druhu Australopithecus sediba, pochází z jeskyně Malapa. Z rodu Australopithecus vzešli patrně první lidé, proto jsme zvolili názvy našich doplňků stravy ze slov jazyka kmene ZULU, nebo kombinací slovních spojení tohoto jazyka. Jedná se o početný africký národ, žijící především na jihu Afriky, který má v současnosti něco kolem 10 milionů příslušníků. Ve vesnici v provincii Kwa Zulu Natal bydlí několik rodin kmene Zulu. Je to jedno z posledních míst v provincii, kde vedou tradiční život, podobný jako před několika staletími. Dodržuje se tu přísná hierarchie, rituály, způsob obživy, i když dětí třeba chodí normálně do školy. Důležitou roli hraje i věštkyně, která dodržuje zvyklosti, rituály a staré léčebné postupy. Přesto, když si neví rady, posílá své pacienty do nemocnic k mocnějším kouzelníkům.

 

Společnost NATURAMEDICIN vyvinula základních pět doplňků stravy, které jsou z bylin a jejich výtažků. Tuto sérii jsme nazvali Stromem života. Přidali jsme i šestý doplněk stravy, který tvoří kořeny našeho Stromu života a vzdává hold všem kouzelníkům minulé i dnešní doby. .

Naše bylinné produkty obsahují adaptogenní rostliny a houby, které byly již známy v tradiční čínské medicíně, či indické ajurvédě. Nyní uvádíme pár rostlin zvyšující odolnost organismu svým působením široké škály fyzikálních, chemických a biochemických faktorů, kterými jsou Všehoj ženšenový, Ženšen, Klanopraška čínská, Parcha saflorová, Kozinec blanitý, Kustovnice čínská a jiné rostliny, které napomáhají zvyšovat odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava. Z hub uvádíme například Lesklokorku lesklou a Housenici čínskou. Adaptogenní rostliny a houby jsou jedinečné oproti jiným látkám, ve své schopnosti napomáhat udržovat rovnováhu hormonů a imunitního systému. Napomáhají organismu udržovat optimální homeostázu. V Indii a Číně jsou nazývané též omlazující rostliny, rostliny nesmrtelnosti, či látky posilující energii našeho těla.

Existuje celá řada rostlin a dalších rostlin a hub, které aspirují na označení adaptogen, ale které nejsou dostatečně prozkoumány, takže je můžeme označovat pouze jako potenciální, pravděpodobné adaptogeny. Tyto rostliny a houby nyní prochází vědeckým zkoumáním.

Při detailním pohledu zjišťujeme různé kombinace vlivu na tělesné systémy, funkce a orgány. Co nám o adaptogenech říká Wikipedie?

Adaptogeny mají antioxidační účinek, podporují biosyntézu, to znamená zejména tvorbu nejdůležitějších aminokyselin a bílkovinných sloučenin, podporují přenos energie a jejích zdrojů do buňky, posilují metabolismus, asimilaci a látkovou výměnu vůbec, urychlují léčebné a regenerační procesy organismu (tkání, orgánů, buněk, systémů). Zpomalují stárnutí organismu (tkání, orgánů, buněk, systémů); zpomalují degenerativní pochody v živočišném organismu, brání jeho opotřebení, zlepšují kondici nervového systému (např. jej tonizují, uklidňují, zvyšují jeho odolnost).

  • významným způsobem ovlivňují a posilují nebo modulují imunitu.
  • zlepšují kondici hormonálního systému (žláz s vnitřní sekrecí). Vyrovnávají patologické výkyvy hodnot různých tělesných funkcí a obsahu určitých látek v organismu nebo pomáhají tyto funkce nadstandardně zlepšit. Mají preventivní protirakovinný účinek nebo brzdí rozvoj rakoviny a napomáhají ji léčit. Zlepšují snášení chemických léků či léčebného ozařování a zmenšují výskyt nežádoucích účinků. Mají preventivní protizánětlivý účinek nebo brzdí rozvoj zánětu a pomáhají jej léčit
  • jako biogenní stimulátory působí stimulačně na fyzickou oblast; zlepšují odolnost vůči fyzické zátěži.
  • jako biogenní stimulátory působí stimulačně na duševní oblast; zlepšují odolnost vůči psychické zátěži
  • působí jako posilující a vyživující prostředek (roborans) nebo snižují nároky na výživu a pomáhají odstraňovat účinky nedostatečného příjmu živin. Snižují fyzikální a fyzikálně biologické účinky změněného prostředí včetně extrémních podmínek (účinky chladu, horka, průvanu, vysokého či nízkého atmosférického tlaku, odstředivé síly aj.) Snižují chemické a biochemické účinky změněného prostředí, např. snižují účinky toxických látek, například ze zhoršeného životního prostředí. Zlepšují potenci, libido, celkovou sexuální kondici. Zlepšují pracovní či sportovní výkonnost.

Týmy lékařů a vědců po celém světě zkoumají tyto přírodní adaptogeny ať se jedná o rostliny, houby ale i minerály ze kterých extrahují velice účinné látky, které podléhají přísnému klinickému vědeckému bádání. Zpravidla na konci je vyvinut lék, který má zásadní vlastnosti na léčbu různých nemocí.

Nyní se vrátíme k doplňkům stravy společnosti NATURAMEDICIN.

 

PRVNÍ DOPLNĚK STRAVY našemu tělu významně napomáhá v boji s toxiny a je určen k očistě organismu a jeho detoxikaci. Pročistit tělo a regenerovat v lázních a dopřát si regenerační masáže. Ano, to je cesta k ozdravení organismu. Proto jsme vyvinuli velice šetrný doplněk stravy, který Vám napomůže s regenerací těla.

INETHAN napomáhá našemu tělu k očistě organismu a detoxikaci. V jazyce kmene Zulu znamená ČISTÝ.

Z živlů mu náleží VZDUCH a ze smyslů ČICH z elementů mu náleží STROM (dřevo) a prvků ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ.

Je složen pouze z bylin, které jsou sestaveny tak, aby napomáhaly našemu organismu v očistě od toxinů. Cílem detoxikace organismu je pročištění těla, úleva od všech škodlivin, pročištění jednotlivých orgánů, jako jsou játra, ledviny, střeva. INETHAN napomáhá samo-ozdravným procesům a harmonizaci našeho organismu, jednotlivých energetických center a zvýšení energie v lidském těle.

 

DRUHÝ DOPLNĚK STRAVY je určen k posílení a zvýšení imunity našeho těla. Hodně dlouho jsme přemýšleli nad kombinací bylin, aby napomohli našemu tělu k vytvoření obranného valu proti všemu, co našemu tělu škodí. Myslím, že se nám to podařilo a proto vznikl:

QUINIL napomáhá zvýšení imunity a v jazyce kmene Zulu znamená SILNÝ.

Z živlů i elementů mu náleží OHEŇ a ze smyslů ZRAK z prvků GENETIKA.

Imunitní systém člověka zajišťuje obranu lidského organismu před různými parazitickými organismy jako jsou bakterie, viry, houby, parazitičtí červi a další organismy, neustále útočící na naše tělo. Člověk to svým jednáním nijak svému imunitnímu systému neulehčuje. Jí nezdravá jídla, pohybuje se v toxickým prostředí po celé Zemi, potkává se s jinými lidmi, kteří mají různé nemoci a imunitní systém našeho těla na vše reaguje. Náš biologicky aktivní doplněk stravy EQUINIL je složen z bylinek, které umí posílit imunitní systém člověka. Chrání bakterie, které žijí s naším tělem v symbióze a významným způsobem napomáhá regulovat procesy v těle, tak, aby si vytvořilo silný obranný štít proti virům, bakteriím a plísním.

 

Po první detoxikační fázi a posílení imunitního systému našeho těla je potřeba nastartovat harmonizaci celého organismu a regeneraci životně důležitých procesů v těle. Vzhledem k tomu, že potřeby můžu a žen se liší, rozdělili jsme tuto fázi dle genetických dispozic. Proto vznikl TŘETÍ DOPLŇEK STRAVY  pro ženy.

SHAYA je určen ženám a v jazyce kmene Zulu znamená ŽENA.

Z živlů i elementů jí náleží ZEMĚ a ze smyslů HMAT z prvků PSYCHICKÝ STAV.

V dnešní době jsou ženy již od mladého věku v neustálém stresu a je na ně vyvíjen neustálý tlak jak v zaměstnání, tak i při výchově dětí a péči o rodinu. SHAYA napomáhá ženám zvládat stresové situace, které se promítají do jejich zdravotního stavu. Současně s tím napomáhá k regeneraci ženských orgánů zejména v období přechodu.

 

A ČTVRTÝ DOPLNĚK STRAVY je určen mužům.

DELWEX je určen pro muže. Název výrobku je kombinací několika slov jazyka Zulu.

Z živlů i elementů mu náleží VODA ze smyslů SLUCH z prvků NÁCHYLNOST K NEMOCEM

DELWEX je originálním produktem pro muže. Napomáhá mužům v regeneraci organismu se zvláštním zaměřením na urogenitální trakt, který je vlivem stresu často významným způsobem oslabován, přičemž si muž přestává věřit a propadá beznaději. Bylinky obsažené v doplňku stravy jsou sestaveny tak, aby napomohly mužům zregenerovat celý urogenitální trakt.

 

PÁTÝM DOPLŇKEM STRAVY je

FUBAMEX napomáhá nastartování metabolismu a regulaci hmotnosti. Název výrobku je kombinací několika slov jazyka Zulu.

Z živlů i elementů mu náleží KOV ze smyslů CHUŤ z prvků STRAVA.

Věčné téma jak u žen, tak i mužů. Jak regulovat hmotnost těla. Základním problémem, proč naše hmotnost jde neustále nahoru je stres, složení stravy a stagnující metabolický systém našeho těla.

Lidé často dělají chybu tím, že hladoví a když dosáhnou kýžené hmotnosti, udělají fatální chybu v tom, že jí, na co si vzpomenou a během několika málo týdnů jsou zpět na původní hmotnosti, ba co víc najednou mají i o několik nežádoucích kilo více. K tomu, aby se tento jojo efekt nedostavil, vám může napomoci náš biologicky aktivní doplněk stravy FUBAMEX, s kterým společně s úpravou stravy a dodržení pitného režimu zvládnete docílit kýženého výsledku.

 

ŠESTÝM DOPLŇKEM STRAVY je

INYANGA, který navozuje psychickou pohodu. V jazyce kmene Zulu má několik významů LÉČITEL, LUNA, MĚSÍC.

Z živlů z elementů mu náleží vládce všech elementů a tím je energie Chi (Či)mu náleží DUCH a ze smyslů INTUICE z prvků TVOŘENÍ.

Psychická pohoda je v dnešní době pro každého z nás velký dar. Stres je náš velký nepřítel, který způsobuje psychické problémy, které ohrožují nás i naše blízké. INYANGA podporuje mentální a fyzický stav, zvyšuje odolnost organismu vůči vnějším vlivům. přispívá k osvěžení těla, pomáhá udržovat mentální zdraví. dodává energii, působí proti únavě, povzbuzuje výkon mozku a duševní funkce. Obsahuje přírodní adaptogen a antioxidant.

 

Trvalo bezmála třicet let, aby znalosti a zkušenosti v oblasti přírodní medicíny a bylinkářství BOHUSLAV VĚTROVSKÝ přeměnil v kvalitní doplňky stravy. O nově vyvinutých doplňcích stravy řekl následující:,, Pokud člověk používá k pomoci obnovení svých sil a zdraví bylinky, musí je používat dlouhodobě, aby měli účinnost na naše zdraví. Proto veškeré doplňky stravy obsahují 180 tobolek, což je dávka na tři měsíce užívání. Lidé často bylinky odkládají a používají chemické léky, které pomohou opravdu velice rychle a účinně. Bohužel imunitní systém z toho nemá radost. Bylinky napomáhají pozvolna a dlouhodobě,,. Více jak třicetileté sledování zdravotních potíží lidí ho vedlo ke hledání spouštěčů jednotlivých nemocí a dospěl k poznání, že jde o souběh vlivů, způsobují změny v našem těle, které jsou spouštěči zdravotních potíží. Veškeré své znalosti dal ve prospěch společnosti NATURAMEDICIN, která zahájila výrobu doplňků stravy na základě receptur Bohuslava Větrovského. Pojďme nahlédnout do světa bylin ze kterých jsou tyto doplňky stravy vyrobeny. Jednotlivé ingredience jsou ty nejlepší, které lze na celosvětovém trhu zajistit. Disponujeme veškerými potřebnými certifikáty k jednotlivým ingrediencím a výroba je zajištěna u předních světových výrobců doplňků stravy. Naše výrobky jsou baleny v tobolkách, které neobsahují žádné živočišné prvky a mohou je užívat i lidé bez rozdílu víry a lidé zaměřeni na vegetariánskou stravu.“

 

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít